Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

lis 27 2022

Czas

16:00 - 18:00

Koszt

40/ 20 zł

MAŁE MAZURKI BajBal /teatr + zabawa

Godz. 16.00 Teatr Echa
O kogutku który umiał działać do skutku
Przedstawienie na podstawie baśni tradycyjnej ze zbiorów Oskara Kolberga w autorskiej, rymowanej adaptacji Katarzyny Żytomirskiej.

Stara, polska baśń ludowa, której bohaterem jest rozśpiewany i uparty Kogutek. Zwierzę nie byle jakie, bo od pradawnych czasów mające moc przywoływania światła pośród ciemności. Nasz bohater bywa niepokorny, czasem wręcz zadziorny. Nie pozwala na niesprawiedliwość, a jego upór i hart ducha sprawiają, że nawet wrogowie zaczynają traktować go z szacunkiem. Nasz mały bohater będzie potrzebował Waszej, dzieci, pomocy! Ku ku ryku!

Wykonawcy:

Katarzyna Żytomirska – śpiew, opowieść
Piotr Pardela – lutnia, cymbały, śpiew
Marijka Łubjancewa – skrzypce, śpiew, język ukraiński

Lalki:
Kogut-lajkonik – Ewa Dąbrowska, a kogut-rzeźba – Jan Puk

Baśń dla dzieci w wieku 3-9 lat. Czas trwania ok. 45 minut.

TEATR ECHA tworzy muzyczne, interaktywne baśnie z wykorzystaniem instrumentów takich jak cymbały, skrzypce, cytra, akordeon, flety, lutnia oud, duduk, bębny (obręczowy, baraban), okaryny i inne. Inspirują go dawne baśnie tradycyjne, z dźwięków i słów splata także własne opowieści. Występuje w Domach Kultury, przedszkolach, DPS-ach, na łąkach i w lasach.

Katarzyna Żytomirska – bajarka, pisarka, pieśniarka, aktorka, animatorka, etnograf. Autorka etnograficzno-magicznych „Opowieści roztoczańskich”, “O kogutku, co umiał działać do skutku” oraz spektakli muzycznych dla dzieci: Wstydek Bajtek i drewniane ludki, Muzykanci Tralalanci, Kraina Szczęśliwości, Zaczarowany pierścień, Kosmokotek, Rękawiczka i in. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinach animacji, baśni i kultury ludowej. Aktorka Teatru Scena Lubelska 30/32 i założycielka muzycznego Teatru Echa.

Piotr Pardela
Kompozytor, multiinstrumentalista, fotograf, filmowiec. Założyciel Teatru Echa i zespołu “Ogień z wody”. Tworzy spektakle i prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci. Animator kultury i koordynator spotkań kulturalnych i festiwali. Gra na akordeonie, gitarze, cymbałach, fletach, lutni oraz cytrze. Tata czwórki dzieci.

Marijka Łubjancewa
Aktorka, śpiewaczka, tancerka, instrumentalistka (skrzypce, fortepian, akordeon, sopiłka), muzykoterapeutka i animatorka kultury, ur. w Kijowie. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kijowie, klasa fortepianu, Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, Akademii Umiejętności Społecznych oraz Akademii Mentorów Międzykulturowych. Autorka projektów badawczych oraz wypraw dotyczących tradycji muzycznych i obrzędowych na Białoruś, Ukrainę, Macedonię i pogranicza Polski. W latach 1993 – 2012 aktorka Teatru Węgajty. Od 2003 r współpracuje z Teatrem Remus, od 2006 także z Teatrem Sceną Lubelska 30/32. Od 2007 roku współautorka spektakli z udziałem młodzieży migranckiej oraz projektów animacji kultury Stowarzyszenia Praktyków Kultury skierowanych do dzieci uchodźców. Prowadzi pracę z grupami teatralnymi i muzycznymi z udziałem dzieci uchodźczych (Gruzja, Kirgistan, Czeczenia, Ukraina) i polskich. W latach 2016 – 2017 prowadziła przedszkole i świetlicę na terenie ośrodka dla uchodźców w Dębaku we współpracy z Fundacją Refugee.pl. Od 2017 roku muzykoterapeutka w Środowiskowym Domu Samopomocy Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”. Od 2021 roku w ośrodkach dla uchodźców realizuje projekt „Chronimy dzieci, w tym dzieci bez opieki ubiegające się o azyl, przed przemocą” przy współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Godz. 17.00 – 18.00 Familijna zabawa taneczna
Prowadzenie zabaw i śpiew: Kaja Prusinowska, Katarzyna Żytomirska
Grają:
Oksana But – cymbały, śpiew
Serhij Ohrimczuk – skrzypce
Marijka Łubjnacewa – skrzypce, śpiew, baraban
Piotr Pardela – cymbały
Janusz Prusinowski– skrzypce, cymbały, baraban

+Dla dzieci i opiekunów w każdym wieku

Koszt:
Spektakt + Potańcówka (BajBal):
Dziecko z opiekunem: 40 zł
Dziecko bez opiekuna / Opiekun dziecka do lat 2 – 30 zł
Każde kolejne dziecko / Drugi opiekun: 10 zł
Dzieci do lat 2 – darmowa wejściówka

Bilet do kupienia TUTAJ

Share This