Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl
Terminal Kultury Gocław

Lokalizacja

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

Data

cze 25 2022

Czas

11:00 - 18:00

Koszt

20/10 zł

Małe Mazurki

Małe Mazurki to cykliczne wydarzenie familijne. Przewodnim duchem spotkania w 2022 roku jest przyjaźń z ukraińskimi sąsiadami. Chcemy wraz nimi doświadczyć beztroski wspólnej zabawy, śpiewu, tańca. Młodych uczestników zaprosimy do teatralnych podróży, w świat przyrody, która potrafi okazać serce swoim odkrywcom.
🌿 Przez pogodne zabawy wiosny i lata przeprowadzą nas Przyjaciółki z Ukrainy, wciągając w starodawne brzemienia i korowodowe tańce, które od stuleci są znane w niektórych regionach Ukrainy.
🌿 I tak, Mariana Kril, dziennikarka Polskiego Radia pochodząca z zachodniej Ukrainy wprowadzi nas w świat „Haiwek” wielkanocnych zabaw na powitanie wiosny, a Tatiana Nakoneczna z Przemyśla, Ivana Boyko i Oksna But z Kijowa nauczą nas zabaw z wielu regionów Ukrainy, oraz terenów pogranicza, łemkowszczyzny i Bojkowszczyzny.
🌞Będzie też można spróbować tkania na bardku, oraz zrobić własna lalkę motankę.
🌞Spektakle Teatru Małe Mi „Boso”, Teatru Słuchaj Uchem „Ptasie Wesele”, Witka Vargasa z Przyjaciółmi “Orkiestra z leśnego uroczyska”, to pełne zmysłowego doświadczania świata wyprawy w zaczarowane krainy pełne zwierząt, roślin, rozmaitych żywiołów.
🌞 Nie zabraknie także tradycji z Polski, pośpiewamy razem na weselu króla ptaków, oraz poznamy tradycje z Żywiecczyzny i spod tatrzańskich Regli, z Przemkiem Fickiem i Marcinem Blachurą, oraz Dorotą i Piotrem Majerczykami.
Kuratorką cyklu jest Kaja Prusinowska.
PROGRAM:
🌿SOBOTA
11.00 Ukraińskie zabawy wiosenny. “Haiwki” spod Tarnopola, z Mariną Kril
12.00 W ramach cyklu PIASTOWANIE TRADYCJI, dla osób pracujących z dziećmi. Opowieść o tradycji zabaw wielkanocnych na Tarnopolszczyźnie
13.00 Spektakl Teatru Małe Mi “Boso”. Premiera!
14.00 Ukraińskie zabawy lata, z Ivaną Boyko, Tatianą Nakoneczną, Oksną But
15.00 Muzyczne opowieści spod Regli dla dzieci w każdym wieku – Dorota i Piotr Majerczykowie
16.00 “Orkiestra z leśnego uroczyska”. Witold Vargas i Przyjaciele.
Opowieść o przyjaźni między rozmaitymi, prawdziwymi i magicznymi stworzeniami.
17.00 Gry i zabawy z Żywiecczyzny
dla dzieci w każdym wieku – Przemek Ficek i Marcin Blachura
Bilety do kupienia na miejscu wydarzenia oraz online . Bilet wstępu na Targowisko Instrumentów, obowiązuje na Małe Mazurki.
Share This