Taniec_baner

Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Dechy
Osiedle Jazdów, Skwer Dialogu Społecznego

Data

paź 02 2020

Czas

12:30 - 14:30

Koszt

20/15 zł

Krakowiak z Katarzyną Chodoń

Prowadzenie: Katarzyna Chodoń i Arek Szałata
Dla początkujących i średnio zaawansowanych

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowany krakowiak w formie niescenicznej. Uczestnicy poznają podstawowe kroki charakterystyczne dla tego tańca, jak kulawy, cwał, krzesany czy hołubce. W części praktycznej wszystkie te figury zostaną połączone w krakowiaku korowodowym, gdzie pary podążają za pierwszą parą, która wodzi rej, czyli kieruje przebiegiem tańca. Zajmiemy się również krakowiakiem mijanym, w którym jedna para improwizuje taniec wewnątrz kręgu stworzonego przez pozostałych tancerzy, podobnie jak ma to miejsce we włoskiej tarantelli. W tradycji krakowiak rozpoczynał się przyśpiewką pary wodzącej, co podejmowali w trakcie tańca również pozostali tancerze. Jeśli będzie taka wola, to i na warsztacie nie zabraknie tego elementu.

Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka i dyplomowana choreografka polskich tańców tradycyjnych. Współpracuje stale z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, z projektem Mały Kolberg, Matecznikami Tradycji 2017-2019 dla MCK “Sokół” w Nowym Sączu, Gorajeckim Uniwersytetem Ludowym, Towarzystwem Przyjaciół Bronowic oraz Izbą Regionalną w Zielonkach. W 2017 roku brała udział w przygotowaniu odcinków o krakowiaku dla TaniecTradycyjny.pl, a w 2019 roku dla TVP Kultura. Działalność dotyczącą edukacji regionalnej prowadzi jako Pani od Muzyki (http://facebook.com/PaniOdMuzykiKrakow).

Arkadiusz Szałata – basista i bębnista w kapelach Raraszek i Tadirindum, będących laureatami konkursu Stara Tradycja w roku 2017 i 2018. Prowadzi regularne zajęcia taneczne oraz koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Brazylii, Rosji, Włoszech, Irlandii czy na Węgrzech. Jako wodzirej współpracował z takimi zespołami jak Janusz Prusinowski Kompania, Kapela Brodów oraz Kapela Niwińskich. Jest współorganizatorem taboru lubelskiego w Żółkiewce.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This