Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

wrz 30 2020

Czas

15:30 - 17:30

Koszt

20/10 zł

Harmonijka ustna

Prowadzenie – Arkadiusz Szałata.
Warsztat dla początkujących.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób, które nigdy nie grały na żadnym instrumencie – gra harmonijce jest niezwykle łatwa i stanowi świetne wprowadzenie do nauki gry na innych instrumentach, jest też doskonałym uzupełnieniem głosu śpiewaka. Wielu wiejskich skrzypków i harmonistów rozpoczynało swoją przygodę z muzyką właśnie od gry na organkach. Nikogo też nie dziwił duet harmonijka – bębenek obgrywający samodzielnie mniejsze potańcówki.
Podczas warsztatów uczestnik pozna budowę i zasady gry na harmonijce, sposoby naprawy podstawowych usterek oraz kilka prostych melodii z różnych regionów Polski. Do udziału w warsztatach potrzebna jest harmonijka diatoniczna w tonacji C oraz przybory do pisania.

Arkadiusz Szałata – basista i bębnista w kapelach Raraszek i Tadirindum, będących laureatami konkursu Stara Tradycja w roku 2017 i 2018. Prowadzi regularne zajęcia taneczne oraz koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Brazylii, Rosji, Włoszech, Irlandii czy na Węgrzech. Jako wodzirej współpracował z takimi zespołami jak Janusz Prusinowski Kompania, Kapela Brodów oraz Kapela Niwińskich. Jest współorganizatorem taboru lubelskiego w Żółkiewce.

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj: OŚWIADCZENIE

Na Wydarzenie nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Share This