Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 606 966 337
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
https://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa, Polska

Data

cze 16 2021

Czas

15:00 - 17:00

Koszt

20/15 zł

Tańce z krakowskiego

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać się można kupując bilet tu:
Tańce z krakowskiego

Obowiązkowo: OŚWIADCZENIA COVID

Prowadzenie Arkadiusz Szałata i Katarzyna Chodoń
Gra Żaneta Seweryn

Dla wszystkich chętnych

“Kiedy wszyscy na świecie zwykle tańczą jak im zagrają, jedni krakowiacy tak tańczą jak sobie sami zaśpiewają”. W ten sposób Józef Mączyński w dziełku Włościanie z okolic Krakowa z 1858 rozpoczyna charakterystykę tańców krakowskich. Zapraszam na warsztat improwizacji tanecznych do XIX w. melodii z okolic Krakowa, jakie to miały miejsce w mijanym, przebieganym, czy korowodzie par.

Arkadiusz Szałata – tancerz, basista i bębnista w kapelach Raraszek i Tadirindum, będących laureatami konkursu Stara Tradycja podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w roku 2017 i 2018. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi regularne zajęcia taneczne oraz koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Brazylii, Rosji, Włoszech, Irlandii czy na Węgrzech. Jako wodzirej współpracował z takimi zespołami jak Janusz Prusinowski Kompania, Kapela Brodów oraz Kapela Niwińskich. Jest wieloletnim organizatorem Taboru Lubelskiego w Żółkiewce, współtworzy również festiwal Folkowisko w Gorajcu.

Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka, choreografka polskich tańców tradycyjnych, stypendystka MKiDN z projektem Bestiariusz Krakowski. Związana z Teatrem Złoty Róg w krakowskich Bronowicach oraz Teatrem Mumerus. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną (Muzeum Krakowa, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Fundacja Mały Kolberg, MCK “Sokół” w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Folkowisko z Gorajca, Stowarzyszenie Rozstaje z Krakowa). Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie (Raraszek, Tadirindum, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna). Prowadzi profil na facebook`u “Pani od Muzyki”.

Share This