Organizator

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
Telefon
+ 48 692 422 358
Email
biuro@festivalmazurki.pl
Strona WWW
http://www.festivalmazurki.pl

Lokalizacja

Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Podskarbińska 2, Warszawa, Polska

Data

Paź 02 2020

Czas

15:30 - 17:30

Śpiew – polskie pieśni z Białorusi

Prowadzi: Nasta Niakrasawa
Warsztat dla wszystkich

Pieśni w języku polskim śpiewane przez mniejszość polską w Białorusi oraz Białorusinów są nie tylko pozostałością czasów międzywojennych, ale przede wszystkim świadectwem lokalnych tradycji miejscowych katolików. Dwudniowe warsztaty będą poświęcone polskim pieśniom z Białorusi. Uroczystym zakończeniem warsztatów będzie krótka prezentacja-koncert, podczas którego uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty swojej pracy.

Nasta Niakrasava – etnomuzykolożka, śpiewaczka. Pochodzi z Polesia białoruskiego. W Mińsku ukończyła dyrygenturę chóralną oraz historię sztuki, w Warszawie – muzykologię. Od 11 lat mieszka w Polsce, wykłada w Instytucie Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Łączy działalność naukową z działalnością artystyczną. Znana z wykonań muzyki tradycyjnej a capella oraz udziału w zespołach takich jak FolkRoll i Nasta Niakrasava, R.U.T.A., Jacek Kleyff w ONZ.

CPK, sala widowiskowa

Wejście na koncert możliwe jest na podstawie biletu ze znakiem QR, kupionego online: KUP BILET

Oprócz zakupu biletu niezbędne jest – co najmniej na 2 godziny przed Koncertem/Klubem Festiwalowym/Warsztatem – wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia w formularzu kupna biletu (w opisie), lub tutaj (każdy dzień oddzielnie, czwartek jest w oddzielnym wydarzeniu):

OŚWIADCZENIE  środa

OŚWIADCZENIE czwartek

OŚWIADCZENIE piątek

Na warsztat nie zostanie wpuszczona osoba, która takiego oświadczenia nie wypełniła.

Font Resize
kontrast / contrast
Share This